O Ramě

Zajímavosti

Věděli jste, že...

K snídani, svačině i večeři – zkrátka k namazání kdykoli, kdy se vám zachce. Jsem plná dobrých rostlinných olejů a k tomu mám v sobě i lahodné máslo. Roztírám se krásně hladce a jsem jedním slovem delikátní. Jsem vhodná pro vegetariány a alergiky na lepek. Nabízím i produkty pro vegany, nebo alergiky na mléčné složky.

Mazaný Napoleon

První margarín na světě byl vyroben už v polovině 19. stolení přímo pro dvůr Napoleona III.

Snadno roztíratelná

Všechny varianty produktů RAMA obsahují pouze nezbytně nutné množství palmového oleje, díky kterému jsou lépe roztíratelné. Není se ale čeho obávat, jeho méně vhodné výživové vlastnosti jsou skvěle kompenzovány vlastnostmi ostatních použitých rostlinných olejů. Důležitá je celková výživová hodnota výrobku, nikoliv hodnoty jen jedné z výchozích složek. Výrobce značky Rama se zavázal k používání palmového oleje z udržitelných zdrojů.

Více

Domácí margarín

Domácí příprava margarínu není složitá. Stačí k tomu jen několik základních přírodních surovin – rostlinné oleje, vaječný žloutek, voda, mléko, mrkvová a citronová šťáva a sůl. Snadné, dobré a rychlé.

Více

Nejsou tuky jako tuky

Tuky jsou jednou ze základních živin a měly by v naší stravě tvořit přibližně 1/3 denního příjmu energie. Tuky se skládají z různých mastných kyselin, každá z nich má pak jiný vliv na náš organismus. Upřednostňovat bychom měli právě tuky rostlinného původu, proto je dobré zahrnout kvalitní margaríny do naší stravy.

Více

Směs olejů a tuků

Margarín a rostlinný roztíratelný tuk obsahujesměs kvalitních rostlinných olejů. Melanž (směsný roztíratelný tuk) obsahuje směs kvalitních rostlinných olejů s přídavkem živočišnéoh tuku, obvykle másla.

Více